Vill du kontakta oss på Lärcentrum?

Rektor Lärcentrum:
Johan Danielsson
0950 – 167 94
johan.danielsson@edu.lycksele.se

Rektor Yrkesvux:
Camilla Persson: 0950 – 163 67
camilla.persson@edu.lycksele.se

Administration Lärcentrum:
Helena Blombacke: 0950 – 168 95
helena.blombacke@edu.lycksele.se

Administration SFI:
Gitte Frick: 0950 – 168 06
gitte.frick@edu.lycksele.se

SYV Grundvux / Second Chance School / Utbildningsledare
Charlotte Jansson: 0950 – 167 62
charlotte.jansson@edu.lycksele.se

SYV Komvux
Monica Alenius: 0950 – 167 76
monica.alenius@edu.lycksele.se

Second Chance School
Sara Arvidsson: 0950 – 168 86
sara.arvidsson@edu.lycksele.se

SYV Högskola
Jim Berglund: 0950 – 167 98
jim.berglund@edu.lycksele.se

 

Öppettid expedition: måndag-fredag 8-11 samt 13-14
Telefontid expedition: måndag-fredag kl 8-11

Studie- och yrkesvägledning:
Charlotte Jansson
Telefontider: Tisdagar & Torsdagar 8 – 9
0950-167 76
Drop in-tid: Tisdagar 10 -11

charlotte.jansson@lycksele.se