Administration

•Receptionens öppettider må-fre 08.00-15.00

•Mottagningstid/telefontid samt tid för ”inre arbete” (gäller ej receptionen)Samtliga administratörer har tid för inre arbete från kl. 15.00 varje dag förutom två veckor efter terminsstart och två veckor före terminsslut . Tjänstetelefon får vara stängd denna arbetstid (undantag bomtelefon).

Christine Palmarsson – 50 %, Reception, elevfrånvaro, posthantering, busskort, adm uppgifter

Telefon:0950 – 169 25

E-post:christine.palmarsson@edu.lycksele.se

Gunilla Schmidt – Ekonom, placering kommunhuset

Telefon:0950 – 167 01

E-post: gunilla.schmidt@lycksele.se

Helen Björmsjö – schema, larm, nycklar, lokaler, adm uppgifter

Telefon:0950 – 169 74

E-post: helen.bjormsjo@edu.lycksele.se

Helena Blombacke – 100% Lärcentrum, Komvux, SFI, adm uppgifter

Telefon: 0950 – 168 95

E-post: helena.blombacke@edu.lycksele.se

Kerstin Perman, Ethel Gustafsson – ekonomi, placering kommunhuset

Telefon:0950 – 166 00

E-post: kerstin.perman@lycksele.se,ethel.gustafsson@lycksele.se

Kerstin Nordin – 50 %vikarieanskaffning, inloggning datanätverk, adm uppgifter

Telefon: 0950 – 168 10 (receptionen) fm

E-post: kerstin.nordin@edu.lycksele.se

Linda Gustafsson –  50 %, reception, adm uppgifter

Telefon: 0950 – 168 10 (receptionen) em

E-post: linda.gustafsson@edu.lycksele.se

 

Margareta Sjöberg – personal, löner, adm uppgifter

Telefon: 0950 – 168 14

E-post: margaretha.sjoberg@edu.lycksele.se

Susanna Waleij – Elevregistrering, betyg, adm uppgifter

Telefon: 0950 – 168 05

E-post: susanna.waleij@edu.lycksele.se